Targi China Expo Poland w MT Polska

Producenci i dystrybutorzy tekstyliów z Chin zaprezentują podczas Targów China Expo Poland 2011 bogaty wybór produktów, wśród których znajdą się m.in. wysokiej jakości tkaniny bawełniane, wiskoza, materiały z włóknem bambusowym, dzianiny Ponte Roma, tkaniny Modal, Viloft czy Tencel Sun. Do Polski przyjadą przedstawiciele chińskich przedsiębiorstw zajmujących się zarówno tkaniem, barwieniem i wykonywaniem nadruków na tkaninach. Na targach nie zabraknie również odzieży, w tym różnorodnych kolekcji strojów, wyrobów dziewiarskich czy z jedwabiu, jak również czapek, butów, toreb, walizek i innych modnych dodatków. W targach weźmie udział około 200 firm z wielu prowincji Chin. Wśród propozycji wystawców obok szerokiego wyboru tekstyliów i odzieży znajdą się m.in. oferty mebli, artykułów dekoracyjnych, AGD, rękodzieła, wyposażenia łazienek, artykułów budowlanych, akcesoriów samochodowych, ogrodniczych i narzędzi. Ponadto China Expo odwiedzą firmy zainteresowane inwestowaniem w Polsce. Targi China Expo Poland 2011 odbędą się w dniach 8-10 września w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Przedsiębiorcy z różnych branż szukający nowych alternatyw rozwoju swojego biznesu będą mieli okazję na China Expo poznać potencjalnych partnerów z Chin i ich bogatą ofertę produktów. Przedstawiciele firm, których będziemy gościć na China Expo, są żywo zainteresowani nawiązaniem kontaktów biznesowych i współpracą z Polakami. Rynek chiński to ogromne możliwości, które nie są jeszcze przez naszą gospodarkę w wystarczającym stopniu wykorzystywane, a China Expo mogą to po części zmienić. Nasze targi to szansa nawiązania bezpośrednich relacji z chińskimi przedsiębiorcami i zdobycia wskazówek pomagających efektywnie prowadzić interesy z firmami z Państwa Środka - mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu MT Polska.

Wszystko o biznesie chińsko-polskim

Targom China Expo Poland towarzyszyć będzie również cykl konferencji poświęconych prowadzeniu dwustronnych relacji biznesowych. W programie zaplanowanych jest sześć konferencji dedykowanych zarówno polskim jak i chińskim przedsiębiorcom. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak inwestować w Chinach, jak importować z Chin do Polski, jak eksportować z Polski do Chin czy jak znaleźć właściwego partnera. Polacy będą mieli również okazję zobaczyć współczesne oblicze azjatyckiego regionu podczas prezentacji „Nowoczesne Chiny”. Chińczykom z kolei pokazane zostaną uroki turystyczne naszego kraju podczas konferencji „Polska w środku Europy”, a także zostaną przedstawione wymogi i korzyści związane z inwestycjami w Polsce.

Zwiedzanie z atrakcjami

Na targach nie zabraknie również licznych atrakcji i prezentacji chińskiej kultury. Na zwiedzających China Expo Poland czekają konkursy, w których do wygrania będzie nawet wycieczka do Chin. Ponadto odbędą się fascynujące pokazy na scenie m.in. tańczących lwów, gotowania z degustacją chińskich dań, Kung-Fu, kaligrafii czy parzenia herbaty.

Uznane patronaty

Targi China Expo Poland organizowane są we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą i PAIiIZ oraz chińską organizacją biznesową China International Center for Economic and Technical Exchanges (CICETE). Ponadto honorowe patronaty nad pierwszą edycją China Expo Poland 2011 objęli Waldemar Pawlak, Minister Gospodarki, Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury oraz Katarzyna Sobierajska, Wiceminister Sportu i Turystyki a także Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Rejestracja i bezpłatne zwiedzanie

Wszystkich zwiedzających targi China Expo obowiązuje rejestracja, której można dokonać on-line na www.chinaexpo.pl bądź podczas trwania targów. Wstęp na targi jest darmowy.

Chiny w Centrum MT Polska

Organizatorami pierwszej edycji China Expo Poland 2011 są MT Polska i China Town Travel. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Obiekt oddalony jest 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Przy centrum znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Do obiektu można również dojechać komunikacją miejską za pośrednictwem 10 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego można dostać się Pociągami Kolei Mazowieckich.