Jesień zbliża się do nad wielkimi krokami. Coraz częściej czuć typowe dla wczesnej jesieni powietrze  rześkie i pełne zapachów.Producenci artykułów reklamowych głównie tych odzieżowych powoli przygotowują się na nowy sezon.

 

  Przez ostatnie lata najbardziej porządanymi tekstyliami jesiennymi są kurtki typu Soft Shell – materiał Soft Shell łączy w sobie właściwości termiczne oraz lekkość odzieży polarowej z odpornością na wiatr i deszcz kurtek zewnetrznych. Jest to cudowny gadżet dzieki któremu jest nam ciepło a jdnoczeście nasza skóra może oddychać dzieki materiałom z których jest uszyta ta kurtka.

 

  Rynek odzieży jesiennej wciąż się poszerza i coraz rzadziej producenci sięgają po standardowe i typowe rozwiązania. Przykładem może być bielizna oddychająca wykonane z włókna quick dry dzięki czemu idealnie odprowadzają wode i izolują od zimna. Bielizna jest dostępna w wersji dla kobiet i mężczyzn.

 

Jednak najcześciej zamawianymi tekstyliami jest polar. Trzeba mimo wszystko pamietać że polar polarowi nie jest równy.Jeśli zależy nam na wysokiej jakości to trzeba sprawdzać czy dana odzież powstała przy zastosowaniu orginalnego materiału, np.takiego, jaki produkuje sie w Malden Millis w Stanach Zjednoczonych. Część dostępnych produktów na rynku to podróbki, które przypominają polar jedynie wyglądem. Szybko niszcząsię w praniu i mechacą, a ich właści wości izolacyjne pozostawiają wiele do życzenia.

 

  Jak przekonują dostawcy, decydując się na produkt, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na markę i renomę producenta. Bez względu na widoczne cechy materiału poleca się przede wszystkim produkty, których metki zawierają nazwę oraz informację o tym, kto je wyprodukował. Napis „100% poliester” absolutnie nie świadczy o wysokiej jakości odzieży. Trzeba uważać, by nie nabyć produktu tandetnego, który nie posłuży nawet przez jeden sezon.

 

Sylwia Pietrzak