Projektanci co chwilę zaskakują nas swoimi niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Co prawda nazwa tego wynalazku brzmi dość dziwnie, ale wart jest on poświęcenia chwili naszej uwagi. Z pewnością będzie to gratka dla miłośników niezbyt zaawansowanych efektów wizualnych, które niejednego znużonego pracownika biurowego zaintrygują choć na chwilę i oderwą od monotonnych zadań.


 

Mowa o zaprojektowanym przez Matthiasa Pugina cyfrowym zegarku który wyświetla godzinę w dość specyficzny sposób: małe, metalowe słupki same formują się według określonego algorytmu co minutę w określoną godzinę. Podczas gdy jedne słupki przegrupowują się, by utworzyć konkretne cyfry, inne – w danej chwili zbędne – zgrabnie chowają się za ramką zegarka.


 

Słupki przytwierdzone są do powierzchni zegara dzięki niewielkim magnesom znajdującym się pod każdym słupkiem.Trzeba przyznać, że projektantowi udało się wprowadzić nieco urozmaicenia do i tak szybko upływającego czasu.

Jest to również ciekawy pomysł na gadżet reklamowy. Zdecydowanie można zostać łatwo zapamiętanym dzieki promocji naszej firmy w taki o to sposób.

 

Sylwia Pietrzak