Uwaga managerowie lubiący być na topie! Jeśli Twoja firma ma juz stałych klientów, z którymi chciałbyś utrzymać przyjazne relacje, warto zainwestować w coś co będzie jednocześnie genialnym prezentem a z drugiej strony będzie przyjazne dla środowiska. To sprawi iż będziesz postrzegany w bardzo dobrym świetle.


  Nadchodzi era eko-laptopów i notebooków. "Eko" nie tyle dlatego, że są energooszczedne, ile przyjazne środowisku ze względu na trendy image.

Moda na eko-gadżety ogarnęła również sprzęt elektroniczny. Dotyczy to ich wyglądu, stosowanych materiałów oraz stylistyki.


  Tajwański koncern komputerowy Asustec postawił na piękno i trawy – konkretnie na bambusy, i przedstawił światu notebooka zwanego Asus Eco Book. To śliczne cacko: najnowszą elektronikę zamknięto w obudowie z listewek bambusowych. I w myśl zasady, że „samemu bywa źle” pomyślano również o bambusowej myszce i klawiaturze. Nie da się ukryć, że bambusowe gadżety wyglądają szalenie efektownie i nobliwie – zapewne spodobają się większości posiadaczy dobrego gustu.


  Styliści Sony zaś gustują w drapieżnych wzorach, przypominających futerka wielkich kotów. Ich propozycja to notebooki serii Vaio Graphic Splash Eco Edition – limitowana ilościowo linia, przeznaczona dla wszystkich świadomych przynależności do świata żywego. Panterkowy design obudowy nawiązywać ma do dzikiej, nieokiełznanej części natury. By ratować tę ginącą cząstkę świata, koncern przeznacza 1% zysków ze sprzedaży eko - notebooków na wsparcie działań organizacji charytatywnej „1% For the Planet”, pracującej na rzecz ochrony środowiska naturalnego.


  Kompletni maniacy komputerowi powinni natomiast poszukać takiego oto modelu wizytownika: w obudowie z poddanych recyklingowi płyt elektronicznych. Naprawdę stylowe – lśni dyskretnym blaskiem srebra i miłą oku zielenią. Niezła alternatywa dla oklepanych już nieco modeli skórzanych saszetek na wizytówki.


  Ceny prezentowanych gadżetów – oczywiście z najwyższej półki i musimy dobrze przemyśleć taki drogi prezent. Pamiętajcie jednak, że wszystko jest drogie, nim stanie się tanie. Dotyczy to szczególnie produktów nowatorskich i modnych . Osobiście postawiłam na laptopa w bambusowej obudowie . Jest przepiękny i wierze, że może zachwycić obdarowywaną osobę.


Sylwia Pietrzak